Moje zkušenost se zubním práškem

12. 03. 2020, 14:51

Ze zvědavosti jsem si koupil zubní prášek od Borise Tichanovského (k vidění ZDE). Je vyrobený podle ajurvédské receptury a obsahuje pouze přírodní ingredience Pořídil jsem si variantu při paradentóze. Existují ještě varianty bělící a univerzální. Používám totiž už delší dobu zubní pastu proti paradentóze, dřív mi trochu krvácely dásně a pomohlo mi to. Tak jsem u toho zůstal.

První dojem byl trochu nezvyklý. Suchý kartáček totiž namočíte do jemného prášku a když si to dáte do pusy, tak je to z počátku trochu nepříjemné, jak je to suché. Je tedy dobré si před tím buď vypláchnout a více navlhčit pusu nebo mít alespoň dostatek slin. První dojem ale rychle odezní a pak už je to dobré. Nezvyk také je, že to nepění jako běžná zubní pasta.

Byl jsem ale velmi mile překvapen účinkem. Po použití běžné pasty mívám občas nepříjemný pocit na jazyku, jako by otupovala chuťové buňky. Občas mě jazyk i trochu pálí. A to i když velmi důkladně vyplachuji. Možná je to jen druhem pasty, ale v běžných pastách jsou prý obsažené nějaké ne úplně zdravé látky, ale nejsem chemik a moc tomu nerozumím. Po použití zubního prášku tento pocit nemám. Mám pocit, že po použití zubního prášku zůstává v ústech přirozenější mikroflóra.
Zubní prášek jsem zatím používal jen ráno a to ne úplně každý den. Večer jsem zůstal u běžné pasty. I přesto jsem po pár dnech začal sledovat výrazné změny. Začal mi ze zubů mizet nahnědlý pigment a také mizí zubní kámen. Také dásně působí zdravěji. Tak jsem zvědavý, jak se to bude vyvíjet dál, zatím prášek používám asi tři týdny. Vyhradil jsem si na něj samostatný kartáček.

Také jsem se naučil přistupovat k věcem z více stran. Využívám hmotné produkty a podporu, ale zapojuji také své vědomí. Kvatnová fyzika potvrzuje, že naše vědomí ovlivňuje hmotu, takže i naše tělo. Proto jsem si začal při čištění zubů (i při jiných činostech) v duchu říkat afirmace. Vnímám to jako psychofyzické čištění. A změny se skutečně dějí.

Například:

  • Každým dnem a s každým čištěním odstraňuji kousek po kousku ze svých zubů zubní kámen, pigment a škodlivé bakterie, ponechávám si jen ty prospěšné
  • Každým dnem a s každým čištěním jsou moje zuby i dásně zdravější a zdravější
  • Mám rád své zuby i dásně a pečuji o ně
  • Mám krásné a zdravé zuby a dásně
  • a tak podobně, co mě zrovna intuitivně napadne...

Tak to je vše. Mějte se krásně a pečujte o své zuby a dásně!

Jan

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. NESOUHLASÍM s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).

Souhlasím
Přizpůsobit