Tea Tree olej - univerzální prostředek (nejen) na kožní problémy

05. 05. 2020, 15:07

Tea Tree olej rozhodně nesmí chybět v naší domácí lékárně. A Tea Tree Olej od firmy Epam je podle mne v té nejlepší možné kvalitě.

Představujeme zázrak přírodní lékárny, který můžeme využít při léčení mnoha potíží, časté využití je u kožních. Má hojivé a protizánětlivé účinky. Příznivě působí například na bradavice, opary, afty (výplach naředěná silice), akné, ekzémy, lupénku, na infekce horních cest dýchacích, na anginu, záněty močového měchýře, po bodnutím hmyzem, na mastnou a suchou pleť. U zvířat je možné využití i při boji proti blechám (není vhodné u zvířat, která si intenzivně olizují srst, například u koček). Další zajímavé příklady použití uvádím ve článku níže.

V našem eshopu ho nabízíme ve formě 100% přírodní silice Tea tree oil - silice Epam 10ml  . Tato silice se vyrábí ze stromu rostoucího v austrálii, který se nazývá Kajeput střídavolistý.

Co jsou to silice?

Silice jsou éterické neboli esenciální oleje, které jsou obsaženy ve všech rostlinách jako ochrana před býložravci. Z rostlin se izolují destilací a své uplatnění mají především v kosmetickém, potravinářském a farmaceutickém průmyslu. Použití závisí na chemickém složení konkrétní silice. 100% přírodní silice epam jsou určeny pro vnější i vnitřní použití (mimo Pelyňkové, ta je jen pro vnější použití)

Jak se používají silice Epam?

Zevní použití:

 • Koupel:  5-20 kapek do vany
 • Masáž bodová: 10ml silice + 100 ml mandlovém nebo olivovém oleje
 • Masáž klasická: 1ml silice + 1000 ml mandlovém nebo olivovém oleje
 • Masáž obličeje: 1ml silice + 1000-2000 ml mandlovém nebo olivovém oleje
 • Inhalace: 10-20 kapek na 100ml vody (60-70 stupňů C), 5-10 minut inhalovat teplé páry
 • Kloktání: 10-30 kapek do 0,5l vody

Vnitřní použití: 1-3 kapky na 1 l vody nebo čaje
(Pro vnitřní užití musí být vždy silice naředěná, nikdy ne v čisté podobě)

Níže sdílím zajímavý článek, originál naleznete pod tímto odkazem: https://www.prozeny.cz/clanek/univerzalni-lek-na-kozni-problemy-jak-pomaha-tea-tree-oil-63845

Univerzální lék na kožní problémy: Jak pomáhá tea tree oil?

Svěže voňavý olejíček obvykle seženete v malé lahvičce ani ne o půl deci. Ovšem nachází se v něm na 150 aktivních látek, díky kterým tea tree oil působí proti bakteriím, plísním, léčí opary, akné a funguje i jako účinná dezinfekce. To je několik z řady důvodů, proč by měl být součástí vaší lékárničky.

Kajeput střídavolistý, konkrétně extrakt z jeho listů, používali původní Australané už stovky let nazpátek. V tamním lidovém léčitelství byl nejznámější pro svoje skvělé účinky při kožních problémech. Dnes je olejíček s názvem tea tree oil, lisovaný z listů čajovníkového stromu, dobře známý i nám. Při vnějším použití může pomoci na každém centimetru čtverečním našeho těla. Má ale i své rizikové stránky.

Olej z australských stromů

Víte, proč se mu říká čajovník? Evropané ho objevili při výpravě mořeplavce Jamese Cooka. Jak mají Angličané ve zvyku – leccos jim evokuje čaj. Proto i kajeput zpočátku zkoušeli využít k přípravě čaje. Ačkoli se zde příliš neuplatnil, název mu zůstal.

V průběhu dvacátého století jeho léčivé účinky znovuobjevila australská populace, a dnes se již ve velkém pěstuje na rozlehlých plantážích. Ačkoli kajeput střídavolistý lze vypěstovat i ve zdejších podmínkách, stále se mu nejlépe daří v Austrálii. Proto většinu produkce mají na svědomí protinožci. V čem spočívá ten zázrak?

S čím tea tree oil pomůže?

 • S mykózou na nohách a nehtech - asi nejznámější jsou jeho účinky proti plísním. Pokud nejste již ve velmi pokročilém stadiu, kdy účinkují jen poměrně agresivní antibiotika, můžete díky pravidelné aplikaci problém vyřešit během pár týdnů. Nanášejte si čistý olej na postižená místa 1–2x denně.
 • Proti oparům - při oparech je třeba jednat hned, jakmile budete mít povědomý pocit, že se tvoří. Olejíček naneste na místo vatovou tyčinkou. Buď se vám vznik pupínku podaří zastavit, nebo alespoň výrazně urychlíte léčbu. Olej opar vysuší, tím pádem rychle překonáte nejhorší bolestivé stadium.
 • S léčbou akné - díky antibakteriálním vlastnostem působí tea tree oil také při léčbě akné. Buď můžete konkrétní pupínek olejem lehce potírat, nebo vsaďte na některé zředěné přípravky pro každodenní použití. Vhodná jsou zejména mýdla.
 • Proti lupům - přidejte zhruba 15 kapek oleje do lahvičky (250 ml) se šamponem. Takto „vytuněný“ šampon bude účinně čistit, ošetřovat a regenerovat pokožku hlavy, díky čemuž pomůže předcházet tvorbě lupů.
 • S hojením ran - tea tree oil má antiseptické účinky. Dezinfikuje a zároveň pomáhá hojit různé ranky, odřeniny, bodnutí hmyzem. Mimo to ulevuje i od bolesti a příjemně chladí.
 • Jako prostředek k inhalaci - nejen alergici ocení, že pomáhá dezinfikovat nosní dutinu. Přidejte si pár kapek oleje do nádoby s horkou vodou, nakloňte se nad ní, dejte si utěrku přes hlavu a zhruba 10 minut inhalujte.

Kdy čajovníkový olej nepoužívat?

Nezřídka najdete rady, že olejíček je pro svoje protizánětlivé účinky vhodný k léčbě aftů či obecně k ústní hygieně. Čistý tea tree oil je však určen pro vnější použití, vůbec není vhodný ke konzumaci. Díky silným dezinfekčním a antibakteriálním účinkům může být vnitřní užití toxické.

Pokud s tea tree olejíčkem ještě nemáte zkušenosti, zkuste si ho prvně jen otestovat na menší části těla. Až čtyři procenta populace jsou na látky v něm obsažené alergické. Objeví-li se vám na potřeném místě vyrážka či zarudnutí, není bohužel tento zázrak pro vás vhodný.

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. NESOUHLASÍM s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).

Souhlasím
Přizpůsobit