Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat.
REGISTROVANÍ ZÁKAZNÍCI MAJÍ 5 % SLEVU NA VŠECHNY NEZLEVNĚNÉ PRODUKTY
Tea Tree olej rozhodně nesmí chybět v naší domácí lékárně. A Tea Tree Olej od firmy Epam je podle mne v té nejlepší možné kvalitě.
Představujeme zázrak přírodní lékárny, který můžeme využít při léčení mnoha potíží, časté využití je u kožních. Má hojivé a protizánětlivé účinky. Příznivě působí například na bradavice, opary, afty (výplach naředěná silice), akné, ekzémy, lupénku, na infekce horních cest dýchacích, na anginu, záněty močového měchýře, po bodnutím hmyzem, na mastnou a suchou pleť. U zvířat je možné využití i při boji proti blechám (není vhodné u zvířat, která si intenzivně olizují srst, například u koček). Další zajímavé příklady použití uvádím ve článku níže.
V našem eshopu ho nabízíme ve formě 100% přírodní silice Tea tree oil - silice Epam 10ml . Tato silice se vyrábí ze stromu rostoucího v austrálii, který se nazývá Kajeput střídavolistý.
Silice jsou éterické neboli esenciální oleje, které jsou obsaženy ve všech rostlinách jako ochrana před býložravci. Z rostlin se izolují destilací a své uplatnění mají především v kosmetickém, potravinářském a farmaceutickém průmyslu. Použití závisí na chemickém složení konkrétní silice. 100% přírodní silice epam jsou určeny pro vnější i vnitřní použití (mimo Pelyňkové, ta je jen pro vnější použití)
Zevní použití:
Vnitřní použití: 1-3 kapky na 1 l vody nebo čaje
(Pro vnitřní užití musí být vždy silice naředěná, nikdy ne v čisté podobě)
Níže sdílím zajímavý článek, originál naleznete pod tímto odkazem: https://www.prozeny.cz/clanek/univerzalni-lek-na-kozni-problemy-jak-pomaha-tea-tree-oil-63845
Svěže voňavý olejíček obvykle seženete v malé lahvičce ani ne o půl deci. Ovšem nachází se v něm na 150 aktivních látek, díky kterým tea tree oil působí proti bakteriím, plísním, léčí opary, akné a funguje i jako účinná dezinfekce. To je několik z řady důvodů, proč by měl být součástí vaší lékárničky.
Kajeput střídavolistý, konkrétně extrakt z jeho listů, používali původní Australané už stovky let nazpátek. V tamním lidovém léčitelství byl nejznámější pro svoje skvělé účinky při kožních problémech. Dnes je olejíček s názvem tea tree oil, lisovaný z listů čajovníkového stromu, dobře známý i nám. Při vnějším použití může pomoci na každém centimetru čtverečním našeho těla. Má ale i své rizikové stránky.
Víte, proč se mu říká čajovník? Evropané ho objevili při výpravě mořeplavce Jamese Cooka. Jak mají Angličané ve zvyku – leccos jim evokuje čaj. Proto i kajeput zpočátku zkoušeli využít k přípravě čaje. Ačkoli se zde příliš neuplatnil, název mu zůstal.
V průběhu dvacátého století jeho léčivé účinky znovuobjevila australská populace, a dnes se již ve velkém pěstuje na rozlehlých plantážích. Ačkoli kajeput střídavolistý lze vypěstovat i ve zdejších podmínkách, stále se mu nejlépe daří v Austrálii. Proto většinu produkce mají na svědomí protinožci. V čem spočívá ten zázrak?
Nezřídka najdete rady, že olejíček je pro svoje protizánětlivé účinky vhodný k léčbě aftů či obecně k ústní hygieně. Čistý tea tree oil je však určen pro vnější použití, vůbec není vhodný ke konzumaci. Díky silným dezinfekčním a antibakteriálním účinkům může být vnitřní užití toxické.
Pokud s tea tree olejíčkem ještě nemáte zkušenosti, zkuste si ho prvně jen otestovat na menší části těla. Až čtyři procenta populace jsou na látky v něm obsažené alergické. Objeví-li se vám na potřeném místě vyrážka či zarudnutí, není bohužel tento zázrak pro vás vhodný.
Komentáře
Diskuze je prázdná.