Medové elixíry nejen pro zimní dny

19. 11. 2020, 14:48

Včelí med je nejen chutná potravina, ale odpradávna se využívá i pro své léčivé účinky. Tibetská medicína jeho účinky podpořila za pomoci dalších léčivých ingrediencí.
Med se využívá například při medových masážích, jako pleťová maska, jako přírodní desinfekce, ke zklidnění mysli, při zácpě a trávicích potížích, jako vlasový kondicionér a jsou i další možnosti. Více o účincích medu se dočtete ve článku ZDE.

Dávkování medových elixírů:
U dospělých se užívá 1 čajová lžička 3x denně  30 minut před jídlem. U dětí pouze 1/2 lžičky stejným způsobem.
Medovým elixírem elixíry můžete osladit i nápoje, převařená voda, ale ne úplně horká, jen teplá nebo vlažná.

V našem eShopu nabízíme v současné době sedm druhů medových elixírů:

MEDOVÝ ELIXÍR S RAKYTNÍKEM A JEŘABINOU
Pomáhá k posílení imunitního systemu. Díky jeřábu napomáhá se zvládáním stresu a námahy.Růže podporuje správnou činnost močového měchýře a ledvin. Má antioxidační účinky.

MEDOVÝ ELIXÍR AKÁTOVÝ S MATEŘÍ KAŠIČKOU
Má příznivé účinky na psychiku, činnost vnitřních orgánů, regeneraci pokožky, pohybový aparát a trávicí trakt. Používá se při exémech, lupénce, ateroskleróze, astmatu, nespavosti, žloutence, tvrdnutí a zvětšení jater, křečích hladkého svalstva.

MEDOVÝ ELIXÍR JATERNÍ ČISTÍCÍ
Ve východních zemích byl tento med používán pro své protizánětlivé a posilující účinky v oblasti jater a žlučníku.Používá se při potížích s oblastí jater a žlučníku, podporuje trávení, má pozitivní účinek při dotoxikaci organismu (velmi aktuální v měsících prosinec-leden).

MEDOVÝ ELIXÍR ČÁGA
Ve východních zemích byla čága používána pro ssvé výrazně protizánětlivé, protivředové a protinádorové účinky a při nedostatku železa.Používá se při onemocnění dvanácterníku, žaludku, žaludečních vředech, má pozitivní vliv na játra, obnovu a ochranu krvinek a kostní dřeně, je také výborným antioxidantem.

MEDOVÝ ELIXÍR S MUMIEM
Ve východních zemích byl tento med používán pro doplnění denní dávky minerálů a stopových prvků. Používá se k posílení obranyschopnosti organismu, při zažívacích a dýchacích potížích, onemocnění pohybového aparátu, v období rekonvalescence po operacích, zlomeninách.

MEDOVÝ ELIXÍR LEDVINOVÝ
Má příznivé účinky při onemocnění vylučovací soustavy. Používá se při onemocnění ledvin, infekce močových cest a močového měchýře.

MEDOVÝ ELIXÍR NA KLOUBY
Příznivě působí na pohybový aparát (páteř, klouby). Používá se při revmatismu, artróze, artritidě, dně.

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. NESOUHLASÍM s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).

Souhlasím
Přizpůsobit