Dub letní (Quercus robur)

06. 02. 2023, 09:23

Dub je mohutný listnatý strom vysoký až 40 metrů. Druidové ho v minulosti pokládáli za posvátný strom. Užívanou částí je mladá kůra, pupeny, listy a žaludy. Sbírá se hladká lesklá kůra kmenů a větví stromů maximálně 20 let starých, nejlépe na jaře, ideálně když stoupá míza a neraší ještě listy. Suší se na slunci, dosušuje se umělou teplotou maximálně do 50 stupňů. Má tříslovitý pach a hořkou až svíravou chuť. Vnitřně se užívá například ve formě odvaru proti žaludečnímu a střevnímu kataru* a průjmu, také jako kloktadlo při zánětech ústní sliznice a hrtanu. Kůra dubu je Vhodná je zejména k přípravě koupelí při omrzlinách, popáleninách, pocení nohou a při potížích s hemeroidy. Zastavuje krvácení.

PRODUKTY OBSAHUJÍCÍ DUB

 

* Co je to střevní katar?
Gastroenteritida je onemocnění charakterizované zánětem („-itida“) trávicí soustavy postihujícím jak žaludek („gaster, ventriculus“-), tak tenké střevo („intestinum tenue“-) a způsobujícím v konečném důsledku kombinaci průjmu, zvracení, křečí a bolestí břicha.

POZOR: Ve velkých dávkách užívaných vnitřně může vyvolávat zvracení. 1 čajová lžička 2-3 krát denně by neměla vytvářet žádné obtíže. Při dlouhodobém užívání může být tendence k zácpě.

Štítky
Herbář

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. NESOUHLASÍM s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).

Souhlasím
Přizpůsobit