Duben - játra

28. 03. 2023, 09:44

Čajová směs na játra a žlučník

Tato směs byla ve východních zemích používána pro své spasmolytické* a protizánětlivé účinky. Příznivě působí na produkci žlučových šťáv, tonus žlučníku, funkci slinivky břišní a detoxikaci organismu. Tato směs se využívá i při onemocněních jater a žlučníku.

Spasmolytika jsou léky odstraňující spasmus vnitřních dutých orgánů trávícího (biliární kolika) a urogenitálního ústrojí (ledvinová kolika). Neovlivňují hladkou svalovinu cév a bronchů. Jsou podávány při bolestech mající původ v urogenitální (např. dysmenorea) či trávicí soustavě, dále při migrénách, kolikách aj. (zdroj wikiskripta.eu)

Bylinný elixír Epam jaterní kapky

Příznivě působí na játra, žaludek, slinivku, střeva a slezinu. Používá se při pankreatitidě (zánětlivé onemocnění slinivky), gastritidě (zánětlivé onemocnění žaludku), u poruch svěračů trávicího traktu, u žlučových kamenů, při chronickém onemocnění jater, cirhóze a degeneraci jater (amyloidní, tukové).

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: tento přípravek se dává pouze do převařené vychladlé vody, ne pod jazyk. Vždy 15- 30 minut před jídlem. V případě kombinace EPAMu 35 s EPAMem 22 žaludečním, užívejte EPAM 35 - 30 minut před jídlem a EPAM 22 - 15 minut před jídlem.

Vhodné aktivity a denní režim

Pro regeneraci jater i žlučníku je důležitý i pitný režim. Nejen voda, ale i zeleninové či ovocné šťávy a minerálky... Kyselé potraviny podporují játra i žlučník (Pozor, řiďte se intuicí, pocitem ne každý potřebuje doplňovat kyselé). Ve večerních hodinách už nejíst.
Rozhodně je vhodné chodit včas spát. Chraňte si oči, zbytečně je nepřetěžujte, oči jsou spojeny s játry. Ve večerních hodinách se nedoporučuje číst, sledovat televizi, mobilní telefon ani počítačovou obrazovku. Namáhá to oči, potažmo játra, má to negativní vliv na náš spánek.
Příznivá je chůze, ideálně v přírodě a kolem vody. Strava má být lehčí, vhodné jsou i půsty. Vynechte smažená a grilovaná jídla a alkoholické nápoje. Oblečení volnější v pase. Upnuté oblečení působí negativně na játra. Také hněv a zlost byste neměli dusit v sobě. Pokud máte potřebu dejte ho ze sebe ven, ideálně v přírodě u vody, voda ho odnese.

 

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. NESOUHLASÍM s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).

Souhlasím
Přizpůsobit