EPAM Tibetská medicína

Přečtěte si také o Epam terapii v praxi, příklady obtíží A-Z >>>

Obsah:

Co znamená název EPAM?

Je to zkratka slov Emulze Propolisová Aktivizovaná Modifikace. Tento název je doplněn číselným označením, určujícím konkrétní modifikaci: 7, 8, 11, 12, 20, …

EPAMY pro vnitřní užívání

EPAM BYLINNÉ ELIXÍRY 50 ML

Bylinné elixíry >>>

Základ Epamů tvoří propolis a 10-20 léčivých rostlin. Ty jsou zpracované v syrovém stavu. 

Jde o výtažek z propolisu, mumia a 10–21 léčivých rostlin jako např.: eleuterokok, ženšen, echinacea, jinan dvoulaločný, kozlík, borovice, smrk, jedle, máta, mateřídouška, aloe, heřmánek, muškátový oříšek, lékořice, oman, řebříček...., dále glycerin, pitná voda a max. 14 % obj. alkoholu. EPAM 7 a EPAM 39 neobsahují propolis.

Jedná se o přírodní přípravky, které se zpracovávají dle originálních tibetských receptur, což je činí světově unikátní a to především díky svému složení, účinkům na lidské zdraví, energií a technologií výroby. Ve výrobcích EPAM nejsou žádné chemické konzervanty, umělá barviva, dochucovadla apod. Kvalita surovin, které se při výrobě používají, je důsledně ověřována a 99% z nich pochází z území České republiky.

Každá bylina má svoji dobu sklizně. Všechny byliny obsažené ve výrobcích Epam jsou sbírané v pravý čas a zpracované v syrovém stavu. Při výrobě se používají výlučně byliny v syrovém stavu z pupenů a mladých výhonků. Léčivé rostliny si výrobce sami pěstují a každý přípravek je energeticky aktivovaný.

Co znamená "aktivizovaná"?

Složitá výroba EPAMu se skládá z různých rituálů. Od zpívání manter, energetického nabíjení, využívá se informace rostlin, strukturování pomocí biologických strukturátorů: dřeva,minerálů, ikon – energetických obrazů ( pozn. mezi kterými nechybí velmi známý a po energetické stránce nejsilnější obraz Nikolaje Roericha s názvem MATKA SVĚTA, jenž je také součástí knihy Tibetská přírodní medicína od autorů B.Tichanovského a M.Balána.

Jak působí Epam když vstoupí do organismu?

EPAM je hotový soubor „kolekce“ energo-informačních struktur spjatých se zdravím. Jde o speciálně vybrané programy obnovování buněk, tkání, orgánů a všech systémů lidského organismu. Při vstupu EPAMU do organismu se postupně v určité posloupnosti zaplňuje energoinformační nedostatečnost uzavřených kanálů v organismu. To pokračuje do té doby, dokud buňky, orgány a celé soustavy neobnoví schopnost plnit svou původní funkci.Uzdravení, to je již konečný důsledek tohoto procesu na úrovni fyzického těla. Ovšem to neprobíhá najednou, vše vyžaduje čas. Čím nižší je stádium, do něhož byly orgány a soustavy ,,zanedbány“, tím více času je zapotřebí na jejich obnovu. To znamená, že v některých případech stačí užívat EPAM několik dní, jindy několik měsíců, nebo roků. Někdy, v případě velmi vážného onemocnění, i celý život. Lze to říci i tak, že EPAM je soubor porovnávacích programů obsahujících informaci o normě a energii, která je schopna obnovit a vrátit celý systém lidského organismu zpět do své normy. Zjednodušeně lze říci, že EPAM obnovuje to, co bylo původní, co se postupně ztratilo v důsledku příčin výše popsaných.

Mohou užívat EPAM zdraví lidé?

"Více než čtyřicetiletá zkušenost s používáním EPAMu ukázala, že když „prakticky zdraví“ lidé začínají užívat EPAM, vždy to vede ke zvýšení pracovní výkonnosti, přílivu sil, zmenšení únavy a zlepšení celkového stavu."

Může se EPAM užívat i k jiným lékům?

"Ano, EPAM se může užívat k jakýmkoliv lékům včetně homeopatických. Když EPAM začínali zkoumat na lékařské fakultě ve Voroněži, nemohli pacientům dávat jenom samotný EPAM. Museli ho podávat společně s jinými léky. Lepší výsledky léčby byly vždy v té skupině, která dostávala k lékům ještě EPAM, než u pacientů, kteří byli léčení pouze medikamenty. Bylo zjištěno, že neexistuje lék, který se neslučuje s EPAMem. EPAM pracuje na jiném principu než klasické léky, nebo homeopatika, tudíž jejich účinek se nemění ani neruší.EPAMy vyrovnávají energetiku buněk, orgánů a systémů lidského organismu."

Zpět na obsah

TIBETSKÉ TINKTURY EPAM

Tinktury >>>

Existují tinktury léčivých rostlin, které se používají k léčení více než 18 století. Z Tibetu přešlo umění přípravy tinktur do lndie a Číny. Současná medicína používá přibližně 20 tinktur a v Tibetu jich připravují více než 200 druhů.

Tibetské tinktury EPAM mají svá specifika, kterými se výrazně odlišují od běžně dostupných tinktur, především se jedná o velmi složitou technologii výroby, kde se bere v úvahu různorodost každé byliny. V praxi to znamená, že většina bylin se zpracovává pouze v čerstvém stavu. Nejčastěji se sbírají mladé výhonky léčivých rostlin a pupeny stromů, kdy má bylina nejvíce účinných látek. Po utrhnutí se okamžitě nakládají do připraveného roztoku (k nakládání dochází přímo v lese, na louce, poli).Této technologii se 50 let říká gemotterapie, ale tyto postupy jsou známy jako lidstvo samo. Některé čerstvé kořeny se nakládají na podzim, jiné brzy na jaře.

Jedna tinktura se připravuje 10 dní, druhá několik měsíců. Některé jsou vystaveny na slunci, jiné se uchovávají ve tmě. Jsou tinktury, které se dokonce zakopávají do země. Tomuto umění zhotovování tinktur se v Tibetu naučil i profesor Zolotnický. Tinktury Epam jsou vyrobeny podle zásad tibetských receptur a technologií, které umožňují získat z bylin veškeré biologicky aktivní látky. Tinktury jsou velmi kvalitní svými terapeutickými účinky, chutí a vůní, což umožňuje využít jejich léčebný potenciál při přípravě aromatického čaje.

Příprava čajů z tinktur je známa pouze v Tibetu, neboť tibetští lámové jsou přesvědčeni, že tinktury z léčivých rostlin jsou mnohem efektivnější, než odvary z bylin samotných. Protože ne všechny biologicky aktivní látky se rozpouštějí ve vodě. Při léčení celé řady onemocnění zažívacího systému, srdečně cévních onemocnění, dýchacích orgánů, vylučovacího a pohlavního systému, látkové výměny, tinktury ničím lepším nenahradíte. Jsou efektivnější, než syntetické léky a působí bez vedlejších účinků.

Toto je potvrzeno 2000 letou praxí používání tibetských tinktur v medicíně.Tinktury EPAM mají svou specifickou chuť po bylině, sílu a barvu. Tedy každý laik pozná, z jaké rostliny je tinktura vyrobena. Po ochutnání cítíte skutečnou chuť byliny, ne pouze líh a glycerín.

Zpět na obsah

TIBETSKÉ MEDOVÉ ELIXÍRY

Medové elixíry >>>

Med je nápoj Bohů a včely jsou jejich děti, praví prastaré řecké přísloví. Med je používán jako léčebný prostředek již od pradávna. O léčivých účincích medu psali takoví velikáni, jakými byli Hippokrates, Galen, Avicena…

Epam vyrábí medy, jejichž účinnost je zesílena díky bylinným extraktům, které jsou do kvalitního medu přidány. Technologie výroby je odvozena od způsobu výroby, vycházející z principů tibetské medicíny. Ta umožňuje zachovat léčebný potenciál bylinných extraktů ve své původní podobě. Kromě toho, že mají léčebné účinky, jsou medové elixíry velmi chutné. Účinky každého medového elixíru jsou zesíleny metodou strukturování. Laboratorní expertízy ukázaly, že každý druh medového elixíru je bohatý na vitamíny a mikroelementy. Elixíry obsahují vitamíny C, řady B, biotin, E, A, D, P, z minerálních látek jsou to hlavně železo, mangan, selen, vápník, hořčík.

Jak říká známý český bylinář Jos.A.Zentrich v knize Apiterapi:
,,Tibetské medové elixíry EPAM představují vlastně vydařený návrat k prastaré, ale velmi účinné lékové formě s tajemným názvem electuaria, lektvary. Výhoda této lékové formy spočívá především v tom, že se velmi rychle vstřebávají a strhávají s sebou látky v něm rozptýlené. Proto jsou tibetské medové elixíry EPAM tak účinné a jejich vliv se projeví záhy po podání".

Zpět na obsah

TIBETSKÉ BYLINNÉ SMĚSI

Bylinné směsi >>>

Epam nabízí bylinné směsi, jejichž receptury vycházejí z tibetských pramenů. Směsi jsou prověřeny desítkami let klinických pozorování. Byli vyvinuty  stovky velmi precizně propracovaných a efektivně fungujících bylinných směsí. Např. na onemocnění páteře a kloubů existuje více než 10 druhů čajových směsí. Některé se používají při revmatismu a revmatické artritidě, jiné při metabolické artritidě. Účinnost směsí se zesiluje, pokud do připravovaného čaje přidáme několik kapek tibetských tinktur EPAM. Z tibetské pokladnice bylo vybráno zatím několik čajových směsí. 

Nejde tedy o pouhý výběr léčivých rostlin z herbářů při sestavování tibetských směsí, ale každá směs má tisíciletou historii a navíc je klinicky testovaná. Některé směsi obsahují až 20 léčivých rostlin, což je charakteristické pro tibetskou medicínu. Pro našince je tento počet bylin v čajové směsi neobvyklý. Tibetské směsi jsou vyráběny stroze podle tibetských prastarých traktátů. Jsou tedy prověřeny praxí několik století. Tibetská medicína je stará 2500 let.

Zpět na obsah

TIBETSKÉ TOBOLKY EPAM

Tibetské tobolky >>>

Výhoda této formy aplikace spočívá v tom, že spotřebitel necítí chuť bylinek, která může být pro někoho nepříjemná, jako např. zeměžluč, pelyněk, hořec, kozlík…. a další výhodou je, že spotřebitel zkonzumuje celou bylinku, to znamená, že se do organismu dostanou všechny účinné látky dané bylinky, které se nezískají ani výluhem nebo macerací. Tobolky obsahují bylinu nebo směs bylin bez jakýchkoliv pojidel, konzervantů, barviv nebo dochucovadel. Při užívání dostáváte do organismu bylinku ve své čisté podobě.

Zpět na obsah

TIBETSKÉ JÍDLO A KÁVOVINY

Tibetské jídlo a kávoviny >>>

CAMPA NÁPOJ, CAMPA JIDLO, KÁVOVINA JANNOH, KÁVOVINA LOPUCHOVÁ , KÁVOVINA ŽALUDOVÁ, KLÁŠTERNÍ KAŠE

   

Doplňkovým sortimentem EPAM terapie jsou tibetská jídla CAMPA ,KLÁŠTERNÍ KAŠE, KÁVOVINY. Tyto výrobky jsou sestavené podle tradičních receptů tibetského kláštera CHAMDO. Recepty získal Boris Tichanovský od svého učitele Mudr.Zolotnického, který 15 let studoval v Tibetu přírodní medicínu, která se předává pouze z učitele na žáka.

Zpět na obsah

EPAMY pro vnější užívání

LÉČEBNÉ KOUPELE, AROMATICKÉ SOLI

Aromatické koupele patří mezi nejstarší metody léčení. Počátky můžeme nalézt ve starém Babylonu, Sýrii, Persii, Egyptě, Indii a Tibetu.Ve svém důsledku tyto koupele působí komplexně na zdraví člověka. Zahrnují aromaterapii kombinovanou s reflexní terapií.

muskat.jpeg

Aromaterapie je způsob, jakým můžeme příznivě ovlivnit organismus přes čichové receptory, které při rozdílných vůních aktivují postupně všechny části mozku. Přes centrální nervovou soustavu se jejich účinek přenáší do různých systémů a orgánů. Doktor Bach dokázal, že za pomoci vůní můžeme působit na nervový systém a tak měnit stav psychiky.

Reflexní terapie je druhý způsob, kterým aromatické koupele působí na organismus. Aromatické koupele aktivují kožní zóny a biologicky aktivní body na povrchu kůže. Pomocí těchto bodů dochází k ovlivnění systémů a orgánů v lidském těle. Každý orgán má svoji projekci (bod) na povrchu kůže. Pokud orgán není v pořádku, je bod na kůži velmi citlivý a při tlaku bolí. Často mívá i vyšší teplotu, než body okolní. Tyto zóny se nazývají podle objevitelů Lacharijeva a Gedy. V Tibetu a Číně má tisíciletou tradici léčení různých onemocnění pomocí biologicky aktivních bodů, kterých se na lidském těle nachází více než tisíc. Jsou propojeny s různými orgány a systémy v celém organismu. Na biologicky aktivní body můžeme působit pomocí jehliček (akupunkturou), akupresurou nebo moxováním (zahříváním). Také je velmi účinné aktivovat tyto body pomocí olejů nebo aromatických koupelí. Při použití koupelí dochází k nastolení harmonie organismu za pomoci čichových receptorů a biologicky aktivních bodů.

Pro léčebné aromatické koupele a aromaterapii můžeme používat pouze přírodní extrakty léčivých rostlin. Abychom zcela chránili léčebné účinky aromatických olejů a různých rostlinných extraktů v podobě informací, používáme při výrobě technologie a receptury získané přímo z Tibetu. Účinky jsou ještě zesílené technologií zvanou STRUKTUROVÁNÍ. Tato technika je patentována a byla vyvinuta na Sibiři skupinou léčitelů, v čele s akademikem Skvorcovem. Informace, které jsou zakódovány v léčivých rostlinách, jsou při výrobě ochráněny tibetským postupem a navíc obohaceny technologií STRUKTUROVÁNÍ, která dodává potřebnou energii všem nemocným buňkám, aby došlo k jejich obnově.

Zpět na obsah

TIBETSKÉ LÉČEBNÉ OLEJE

Léčebné oleje Epam >>>

Léčebné aromatické oleje vyrobené podle tibetských receptur nastolují zdraví díky působení přes kůži. Tyto aromatické oleje jsou určeny k celkovým masážím, masážím kloubů a páteře, kde působí protizánětlivě, ke kosmetickým masážím obličeje a vlasů. Oleje jsou rozděleny do 4 skupin. První skupinu tvoří oleje, které působí při artrózách, artritidách, revmatismu. Druhou skupinu tvoří oleje, které se nejvíce používají pro celkové masáže, třetí skupina olejů se používá při nachlazení, čtvrtá se zaměřuje na péči o vlasy a pleť.

Zpět na obsah

TIBETSKÉ BALZÁMY

Tibetské balzámy >>>

Tibetské balzámy mají ve svém složení mnoho z včelích produktů. Na základě prastarých receptur, které jsou ověřeny tisíciletou praxí asijských národů, vznikla unikátní řada Tibetských balzámů EPAM, určených k vnější aplikaci a k masážím. Je to další druh velice účinných produktů, které se aplikují na kůži. V některých případech jsou balzámy účinnější než oleje. Některé z nich se výborně hodí k masážím celého těla. Základ výrobků tvoří včelí vosk, med, panenský olivový olej, propolis a řada léčivých rostlin. Receptury balzámů pocházejí z tibetských klášterů, které poskytl Láma Dordong svému žáku Mudr. Zolotnickému a ten B. Tichanovskému. Tajné tibetské spisy odhalují jejich stáří, které odpovídá době 600 let.

Zpět na obsah

ÉTERICKÉ SILICE EPAM

Silice Epam >>>

Silice jsou nejcharakterističtější obsahové látky léčivých rostlin a stromů. Jsou to zpravidla velice bohaté směsi nejrůznějších těkavých a obvykle vonných látek, z nichž nejčastější jsou terpeny. Silice se získávají poměrně náročnou výrobou destilací, při získání 1litru silic je zapotřebí obrovského množství syrových léčivých rostlin. Dá se říci, že silice jsou nejsilnějším komponentem, který se dá z léčivých rostlin získat.

EPAM jako jeden z mála výrobců nabízí silice, které jsou velmi čisté bez jakýchkoliv přísad, parfemů, olejů, lihu, glycerinu atd. Jde o extra kvalitu, která se odráží v čistotě a účincích, neboť EPAM silice můžete užívat vnitřní a zevně. Kvalita silic EPAM je prověřená laboratorními testy, státem akreditovanou laboratoří.. Některé z námi nabízených silic vyhovují i přísným požadavkům Českého Lékopisu 2002 pro farmaceutické látky.

Vnější způsob použití silic, kromě pelyňku tavričeského, který se používá POUZE zevně: koupel – 5–20 kapek do vany masáž – při bodové masáži 10% roztok silice v mandlovém či olivovém oleji, obecná masáž – 1% roztok, na pleť – 0,5% – 1% Aromaterapie inhalace – 10–20 kapek na 100ml vody 60 – 70 °C, 5 –10 minut inhalovat teplé páry (nejlépe použít inhalátor).

Vnitřní způsob použití silic: do čaje a do vody na 1 litr 1–3 kapky silice a vypít kloktadlo 10–30 kapek do teplé smetany nebo jako aroma k přípravě pokrmů, do těsta – 1% roztok silice a 1čajovou lžičku na 1 kg mouky, atd. revmatismu, působí na močové cesty.

Zpět na obsah

LÉČENÍ JÍLEM

Léčivé vlastnosti jílu jsou známy už od pradávna. Jílem léčili také Sumerové, v dávném Egyptě, v Babylonii, Asii a Indii. Jíl používali jak vnitřně, tak i na jílové koupele a  obklady. Historie léčení jílem sahá několik tisíciletí zpátky.  Už v dávných dobách jíl používali i ruští léčitelé. Obklady z jílu léčili onemocnění kloubů, radikulární syndrom (výhřez meziobratlových plotének) i hnisající rány, které se po jílových obkladech rychle hojily.

V EPAM terapii se úspěšně používá jíl k léčení zánětů kloubů, radikulárního syndromu, svalových zánětů, apendicitidě a při gynekologických onemocněních. Léčení jílem lze doporučit při všech zánětlivých procesech. Při apendicitidě a jiných prudce zánětlivých procesech je potřeba obklady měnit často. Každé 1–2 hodiny, až se zánětlivý proces, doprovázený horkostí, zastaví. Jílový obklad na klouby a páteř působí příjemně chladivě. Ponechte obklad na těle tak dlouho, až vysycháním začne poněkud pálit, což trvá přibližně 1 hodinu. Při chronických onemocněních se jílové obklady přikládají 1–2x za den nebo na celou noc. Kúru z jílových obkladů je možno střídat s kúrou léčby mědí, za pomoci měděných destiček. Léčebná kúra s jílovými obklady trvá do 2 měsíců, poté byste měli udělat 1 měsíc přestávku.

Při disfunkčních projevech žaludku a střev aplikovali vnitřní užívání jílu. Pro vnitřní užití máme speciální jíl. Pro tuto aplikaci se jedná o EPAM Zelený francouzský jíl.

V současné době máme výborné pomocníky na léčení jílem. Jsou jimi Tibetské jílové pleťové  masky a Tibetské jílové obklady, které se dají využít na všechna uvedená onemocnění. Odpadá složitá příprava nabíjení na slunci, neboť tuto činnost provádíme za vás. Tyto výrobky jsou navíc nestrukturovány kódem zdraví a nabity speciální energií. Dodány jsou též léčebné látky bylin tak, aby byl maximálně využit jejich léčebný efekt. Existuje několik modifikací léčebných masek na různá onemocnění.

Na problémy s pletí je vynikající jílová pletová maska oživující s mumiem, propolisová nebo eukalyptová.

Některé masky a obklady též vytahují záněty z kloubů a léčí křečové žíly. Při různých zánětech používejte masku (nebo obklad) pokojové teploty nebo ochlazenou. Jestliže potřebujete kloub nebo cokoliv vyživit, položte na masku igelit, pokryjte např. ručníkem, aby maska nevysychala a tím živiny pronikaly do kůže. Pokud masku necháte vyschnout, vytahuje z těla vše nepotřebné jako záněty, soli, otoky, sraženiny, nečistoty atd. Kromě léčebných účinků masek a obkladů na orgány a klouby, existuje ještě jiné využití. A to v kosmetice. Masky nejenže vyživují a zkrášlují pleť, ale mají i omlazující účinky.

Zpět na obsah

 

 


Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. NESOUHLASÍM s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).

Souhlasím
Přizpůsobit